Movies
Ratings
355
The Imitation GameRated ★ 5.0
Captain America: The Winter SoldierRated ★ 4.0
The Da Vinci CodeRated ★ 5.0
Silver Linings PlaybookRated ★ 4.5
Miss GrannyRated ★ 3.5
Wrath of the TitansRated ★ 3.5
About TimeRated ★ 5.0
GravityRated ★ 5.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 5.0
Home Alone 2: Lost in New YorkRated ★ 4.0
The Amazing Spider-Man 2Rated ★ 4.5
The Fault in Our StarsRated ★ 4.5
FrozenRated ★ 4.0
The Face ReaderRated ★ 3.5
Now You See MeRated ★ 3.5
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
The Butterfly EffectRated ★ 5.0
The Other WomanRated ★ 5.0
Begin AgainRated ★ 5.0
BoyhoodRated ★ 5.0