Movies
Ratings
100- BlackRated ★ 4.0
The Terror LiveRated ★ 4.0- The ScamRated ★ 4.5
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 3.0
Con AirRated ★ 4.0
JumperRated ★ 3.5
(500) Days of SummerRated ★ 4.0
Transformers: Age of ExtinctionRated ★ 4.0
The Pursuit of HappynessRated ★ 4.0
Man on FireRated ★ 3.5
The TerminalRated ★ 4.0
Blood DiamondRated ★ 4.0
ThorRated ★ 4.0
Captain America: The First AvengerRated ★ 3.5
The TreacherousRated ★ 1.0
The Italian JobRated ★ 3.5
Bridget Jones's DiaryRated ★ 3.5
Face/OffRated ★ 4.5
Phone BoothRated ★ 4.0
Rough CutRated ★ 4.0