Movies
Ratings
38
CloserRated ★ 5.0
Good Will HuntingRated ★ 5.0
Moulin Rouge!Rated ★ 4.0
Cinema ParadisoRated ★ 5.0
The MatrixRated ★ 4.0
Architecture 101Rated ★ 3.0
Lust, CautionRated ★ 3.0
Midnight in ParisRated ★ 4.0
Billy ElliotRated ★ 5.0
Eat Pray LoveRated ★ 3.0
OnceRated ★ 5.0
Life of PiRated ★ 5.0
The HoursRated ★ 5.0
The Bourne UltimatumRated ★ 4.0
Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 3.0
SnowpiercerRated ★ 4.0
Before SunsetRated ★ 5.0
GravityRated ★ 5.0
Life Is BeautifulRated ★ 3.0
The Dark KnightRated ★ 4.0