Movies
Ratings
285
The IslandRated ★ 5.0
GattacaRated ★ 5.0
Schindler's ListRated ★ 3.0
ChefRated ★ 5.0
Guardians of the GalaxyRated ★ 3.0
X2: X-Men UnitedRated ★ 3.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.0
Ant-ManRated ★ 3.0
Tazza: The Hidden CardRated ★ 0.5
The MartianRated ★ 4.0
DeadpoolRated ★ 4.0
Avengers: Age of UltronRated ★ 4.0
The Hobbit: The Battle of the Five ArmiesRated ★ 4.5
AvatarRated ★ 3.5
VeteranRated ★ 4.0
The ThroneRated ★ 3.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 3.0
X-Men: ApocalypseRated ★ 3.5
Captain America: Civil WarRated ★ 5.0
The Lives of OthersRated ★ 5.0