Movies
Ratings
28
Curse of the Golden FlowerRated ★ 4.0
Little NicholasRated ★ 2.5
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet StreetRated ★ 4.5
Alice in WonderlandRated ★ 3.5
Blade: TrinityRated ★ 3.5
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 2.5
SunnyRated ★ 5.0
MasqueradeRated ★ 4.0
Saw IIRated ★ 5.0
Miracle in Cell No. 7Rated ★ 5.0
My Love, Don't Cross That RiverRated ★ 5.0
King and the ClownRated ★ 5.0
OrphanRated ★ 5.0
Harry Potter and the Goblet of FireRated ★ 5.0
Harry Potter and the Order of the PhoenixRated ★ 4.5
Harry Potter and the Prisoner of AzkabanRated ★ 5.0
Harry Potter and the Deathly Hallows Part IIRated ★ 5.0
District 9Rated ★ 3.5
Pirates of the Caribbean: On Stranger TidesRated ★ 5.0
SecretRated ★ 4.0