Movies
Ratings
30
Love ActuallyRated ★ 4.0
Pride & PrejudiceRated ★ 4.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 3.0
Maundy ThursdayRated ★ 3.5
Iron ManRated ★ 3.0
Step Up RevolutionRated ★ 2.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 3.0
The Fault in Our StarsRated ★ 4.0- WishRated ★ 3.0
August RushRated ★ 3.0
HopeRated ★ 3.0
TwentyRated ★ 3.0
PunchRated ★ 3.0- Take OffRated ★ 3.0
BlindnessRated ★ 3.5
The Spy: Undercover OperationRated ★ 3.5
The Face ReaderRated ★ 3.5
Detective K: Secret of Virtuous WidowRated ★ 3.0
HarmonyRated ★ 3.5
The IntouchablesRated ★ 4.0