Movies
Ratings
383
Blade RunnerRated ★ 4.5
RockyRated ★ 4.5
Fight ClubRated ★ 4.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.5
Tinker Tailor Soldier SpyRated ★ 4.0
Dawn of the DeadRated ★ 4.5
Good Will HuntingRated ★ 4.5
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 4.5
Vanilla SkyRated ★ 4.0
A Quiet PlaceRated ★ 4.0
The PrestigeRated ★ 4.0
There Will Be BloodRated ★ 4.5
Peppermint CandyRated ★ 4.5
The Good, The Bad, The WeirdRated ★ 4.0
The Godfather: Part IIRated ★ 5.0
The Bourne UltimatumRated ★ 4.5
Get OutRated ★ 4.0
The Dark KnightRated ★ 5.0
MotherRated ★ 4.5- WishRated ★ 4.0