Movies
Ratings
126- D-WarRated ★ 3.0
The Golden CompassRated ★ 3.5
AmadeusRated ★ 4.0
ShrekRated ★ 3.0
My Little BrideRated ★ 3.0
Billy ElliotRated ★ 4.0
Edward ScissorhandsRated ★ 3.5
Way Back HomeRated ★ 3.5
King KongRated ★ 4.0
BraveRated ★ 3.5
CatsRated ★ 3.5
Forever the MomentRated ★ 3.0
The PianistRated ★ 3.5
MarathonRated ★ 3.0
Dead Poets SocietyRated ★ 3.0
The Lion KingRated ★ 2.5
Slumdog MillionaireRated ★ 3.5
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 3.5
You Are the Apple of My EyeRated ★ 4.0
Leafie, a Hen Into the WildRated ★ 3.0