Movies
Ratings
84
WhiplashRated ★ 4.0
X-Men: Days of Future PastRated ★ 3.5
Independence DayRated ★ 3.5
Ben-HurRated ★ 1.5
The TerminatorRated ★ 2.5
Cloud AtlasRated ★ 4.5
Tazza: The High RollersRated ★ 4.5
Fantastic FourRated ★ 3.0
Rise of the Planet of the ApesRated ★ 3.5
The GiverRated ★ 4.0
Howl's Moving CastleRated ★ 4.5
300Rated ★ 4.0
Mr. & Mrs. SmithRated ★ 3.5
TakenRated ★ 4.0
The PianistRated ★ 4.0
SaltRated ★ 3.0
The League of Extraordinary GentlemenRated ★ 3.5
I Am Number FourRated ★ 3.5
X-Men Origins: WolverineRated ★ 4.0
The Devil's GameRated ★ 3.5