Movies
Ratings
42
It BoyRated ★ 1.5
Still the WaterRated ★ 5.0
The PartyRated ★ 4.5
Very Ordinary CoupleRated ★ 4.5
CloserRated ★ 4.0
Oki's MovieRated ★ 4.0
Alice in EarnestlandRated ★ 4.0
Worst WomanRated ★ 4.5
All About Lily Chou-ChouRated ★ 4.5
AladdinRated ★ 4.5
The Royal TenenbaumsRated ★ 4.5
Little NicholasRated ★ 4.0
The HandmaidenRated ★ 4.5
The Double Life of VeroniqueRated ★ 4.5
One DayRated ★ 3.5
The Beauty InsideRated ★ 4.0
MementoRated ★ 4.0
Kamome DinerRated ★ 4.0
Attila MarcelRated ★ 3.5
Monsters, Inc.Rated ★ 3.5