Movies
Ratings
23
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.5
Midnight in ParisRated ★ 4.0
The ShiningRated ★ 3.5
Gone GirlRated ★ 3.5
Inside OutRated ★ 4.0
Mulholland DriveRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 4.0
Home AloneRated ★ 3.0
Shutter IslandRated ★ 4.5
Woochi : The Demon SlayerRated ★ 2.0
Kung Fu PandaRated ★ 3.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 3.5
WALL-ERated ★ 4.0
The Face ReaderRated ★ 3.5
GravityRated ★ 4.0
InceptionRated ★ 4.0
The Front LineRated ★ 3.0
Tidal WaveRated ★ 3.0
InterstellarRated ★ 4.5
FluRated ★ 3.0