Movies
Ratings
1146
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 4.5
MacbethRated ★ 4.0
The DictatorRated ★ 4.0
Blood-C The Last DarkRated ★ 3.0
Psycho-Pass: The MovieRated ★ 3.5
Evangelion: 1.0: You Are (Not) AloneRated ★ 4.0
Monty Python and the Holy GrailRated ★ 3.5
Blue VelvetRated ★ 3.5
ApocalyptoRated ★ 3.0- D-WarRated ★ 1.5
Tokyo FamilyRated ★ 4.0
PrometheusRated ★ 3.5
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the WardrobeRated ★ 3.0
Man of SteelRated ★ 3.0
TraffickersRated ★ 3.5
In TimeRated ★ 3.0
Welcome to DongmakgolRated ★ 3.0
26 YearsRated ★ 3.0
Taken 2Rated ★ 2.0
Cold EyesRated ★ 2.5