Movies
Ratings
322
The Fatal EncounterRated ★ 3.5
The Basketball DiariesRated ★ 4.5
The ThroneRated ★ 5.0
DriveRated ★ 3.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.5
The Talented Mr. RipleyRated ★ 3.5
Crank: High VoltageRated ★ 2.0
Being John MalkovichRated ★ 4.0
City of GodRated ★ 2.5
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 4.0
The UnforgivenRated ★ 4.5
A Taxi DriverRated ★ 3.0
VeteranRated ★ 3.0
Memoir of a MurdererRated ★ 2.5
The Wolf of Wall StreetRated ★ 4.5
1917Rated ★ 4.0
HerRated ★ 4.5
IdentityRated ★ 4.0
My BrotherRated ★ 4.0
Tazza: The High RollersRated ★ 5.0