Movies
Ratings
221
1917Rated ★ 5.0
Harry Potter and the Sorcerer s StoneRated ★ 4.5
Love ActuallyRated ★ 5.0
Cold EyesRated ★ 2.5
VenomRated ★ 1.5
La La LandRated ★ 5.0
ParasiteRated ★ 4.5
ArrivalRated ★ 3.5
The Imitation GameRated ★ 4.5
ValkyrieRated ★ 4.5
Thelma & LouiseRated ★ 5.0
PeninsulaRated ★ 4.5
AtonementRated ★ 4.5
World War ZRated ★ 4.5
A Fantastic WomanRated ★ 4.5
Fabricated CityRated ★ 4.5
A Violent ProsecutorRated ★ 2.5
The HelpRated ★ 4.5
Mood IndigoRated ★ 3.5
Miss & Mrs. CopsRated ★ 5.0