Movies
Ratings
445 FrankensteinRated ★ 3.0 FrankensteinRated ★ 3.0
 The Godfather: Part IIRated ★ 4.5 The Godfather: Part IIRated ★ 4.5
 Good NewsRated ★ 3.5 Good NewsRated ★ 3.5
 Blade Runner 2049Rated ★ 4.0 Blade Runner 2049Rated ★ 4.0
 Mr. & Mrs. SmithRated ★ 2.5 Mr. & Mrs. SmithRated ★ 2.5
 Mirrors No. 3Rated ★ 3.5 Mirrors No. 3Rated ★ 3.5
 It Was Just an AccidentRated ★ 4.0 It Was Just an AccidentRated ★ 4.0
 One Battle After AnotherRated ★ 4.0 One Battle After AnotherRated ★ 4.0
 A Serious ManRated ★ 3.0 A Serious ManRated ★ 3.0
 No Other ChoiceRated ★ 4.0 No Other ChoiceRated ★ 4.0
 ThirstRated ★ 4.5 ThirstRated ★ 4.5
 FargoRated ★ 4.0 FargoRated ★ 4.0
 The HandRated ★ 3.5 The HandRated ★ 3.5
 Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the BombRated ★ 3.5 Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the BombRated ★ 3.5
 Taste of Cherry Ta m e guilassRated ★ 3.0 Taste of Cherry Ta m e guilassRated ★ 3.0
 RopeRated ★ 3.5 RopeRated ★ 3.5
 Rear WindowRated ★ 4.0 Rear WindowRated ★ 4.0
 StagecoachRated ★ 4.0 StagecoachRated ★ 4.0
 NotoriousRated ★ 4.5 NotoriousRated ★ 4.5
 AmourRated ★ 3.5 AmourRated ★ 3.5