Movies
Ratings
55
Shutter IslandRated ★ 4.5
MementoRated ★ 4.5
10 Things I Hate About YouRated ★ 4.5
I OriginsRated ★ 4.0
The MatrixRated ★ 4.5
The PianistRated ★ 4.5
InceptionRated ★ 4.0
The Man from EarthRated ★ 4.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.0
Black SwanRated ★ 4.0
V for VendettaRated ★ 4.5
GattacaRated ★ 4.5
Howl's Moving CastleRated ★ 5.0
A Rainy Day in New YorkRated ★ 3.5
Punch-Drunk LoveRated ★ 3.5
HerRated ★ 5.0
InterstellarRated ★ 4.0
K-PAXRated ★ 4.5
ExhumaRated ★ 3.0
The HoldoversRated ★ 3.0