Movies
Ratings
311
PleasantvilleRated ★ 4.5
Dead Man WalkingRated ★ 3.5
Basic InstinctRated ★ 4.0
ContactRated ★ 3.5
King of ComedyRated ★ 5.0
Fried Green TomatoesRated ★ 5.0
The KingdomRated ★ 4.0
Breaking the WavesRated ★ 4.0
The Story of Adele HRated ★ 3.5
Antonia's LineRated ★ 5.0
Mina TannenbaumRated ★ 5.0
Dances with WolvesRated ★ 4.5
Last Action HeroRated ★ 3.5
A Clockwork OrangeRated ★ 4.0
Open Your EyesRated ★ 4.0
The Lovers on the BridgeRated ★ 4.0
The Big BlueRated ★ 4.5
The GooniesRated ★ 4.5
The BodyguardRated ★ 3.5- Romeo and JulietRated ★ 4.0