Movies
Ratings
80
Age of Uprising: The Legend of Michael KohlhaasRated ★ 4.0
DownfallRated ★ 4.5
The Lives of OthersRated ★ 5.0
SilenceRated ★ 4.0
The SuspectRated ★ 4.0
Memories of MurderRated ★ 5.0
Kundo: Age of the RampantRated ★ 3.0
MasqueradeRated ★ 4.5
12 Years a SlaveRated ★ 4.0
Big Hero 6Rated ★ 4.0
The EqualizerRated ★ 3.5
Chronicle of a Blood MerchantRated ★ 2.5
Act of ValorRated ★ 3.0
The ThroneRated ★ 4.0
TunnelRated ★ 3.5
FuryRated ★ 4.5
FlyboysRated ★ 2.5
The ConcubineRated ★ 3.5
Taxi DriverRated ★ 3.0
BrothersRated ★ 3.5