Movies
Ratings
90
InchonRated ★ 5.0- Lorelei: The Witch of the Pacific OceanRated ★ 5.0
Isoroku Yamamoto, the Commander-in-Chief of the Combined FleetRated ★ 5.0
Barefoot GenRated ★ 4.5
ConspiracyRated ★ 5.0
Ilsa: She Wolf of the SSRated ★ 5.0
John RabeRated ★ 4.5
1911Rated ★ 0.5
Land and FreedomRated ★ 0.5
Fortress of WarRated ★ 4.5
Cross of IronRated ★ 4.0- A LITTLE PONDRated ★ 0.5
KagemushaRated ★ 5.0
Letters from Iwo JimaRated ★ 5.0
Northern Limit LineRated ★ 5.0
The Hurt LockerRated ★ 5.0
My WayRated ★ 3.0
The Last SamuraiRated ★ 5.0
BraveheartRated ★ 5.0
The Divine WeaponRated ★ 3.0