Movies
Ratings
31
The Dark KnightRated ★ 5.0
K-PAXRated ★ 4.5
Batman BeginsRated ★ 4.5
Star Wars: Episode VI - Return of the JediRated ★ 5.0
Star Wars: Episode IV - A New HopeRated ★ 5.0
Star Wars: Episode III - Revenge of the SithRated ★ 4.5
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes BackRated ★ 5.0
Rogue One: A Star Wars StoryRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 5.0
InceptionRated ★ 5.0
New WorldRated ★ 4.5
The King's SpeechRated ★ 4.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.5
Slumdog MillionaireRated ★ 4.5
Flags of Our FathersRated ★ 4.5
Gone GirlRated ★ 4.5
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 4.0
X-Men: Days of Future PastRated ★ 4.0
Edge of TomorrowRated ★ 3.5
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 3.0