Movies
Ratings
19
MoonRated ★ 4.0
Shutter IslandRated ★ 5.0
5 Centimeters Per SecondRated ★ 3.0
Being John MalkovichRated ★ 5.0
The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 4.0
The MatrixRated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.0
The Boy in the Striped PajamasRated ★ 4.0
No Country for Old MenRated ★ 3.5
IdentityRated ★ 4.0
Turtles Are Surprisingly Fast SwimmersRated ★ 4.0
The OthersRated ★ 4.0
The Truman ShowRated ★ 4.5
AmélieRated ★ 4.0
InceptionRated ★ 4.0
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 4.5
The Usual SuspectsRated ★ 5.0
Fight ClubRated ★ 5.0
EquilibriumRated ★ 5.0