Movies
Ratings
55
InceptionRated ★ 5.0
The Dark KnightRated ★ 5.0
Love LetterRated ★ 5.0
The Matrix RevolutionsRated ★ 5.0
Batman BeginsRated ★ 4.5
AvatarRated ★ 5.0
Cast AwayRated ★ 4.5
Indiana Jones and the Temple of DoomRated ★ 5.0
Star Wars: Episode IV - A New HopeRated ★ 4.5
Home AloneRated ★ 5.0
GravityRated ★ 5.0
The Silence of the LambsRated ★ 4.5
Die HardRated ★ 4.5- The CureRated ★ 4.5
Nameless GangsterRated ★ 3.5
Les MisérablesRated ★ 5.0
UpRated ★ 4.0
AmadeusRated ★ 4.5
Raiders of the Lost ArkRated ★ 4.5
Star Wars: Episode VI - Return of the JediRated ★ 5.0