Movies
Ratings
41 Pierrot le FouRated ★ 5.0 Pierrot le FouRated ★ 5.0
 The Bourne SupremacyRated ★ 3.5 The Bourne SupremacyRated ★ 3.5
 Faces PlacesRated ★ 3.5 Faces PlacesRated ★ 3.5
 PatersonRated ★ 4.0 PatersonRated ★ 4.0
 Brokeback MountainRated ★ 5.0 Brokeback MountainRated ★ 5.0
 The Hunger Games: Catching FireRated ★ 3.5 The Hunger Games: Catching FireRated ★ 3.5
 Days of Being WildRated ★ 5.0 Days of Being WildRated ★ 5.0
 Bring It OnRated ★ 3.5 Bring It OnRated ★ 3.5
 Varda by AgnesRated ★ 4.0 Varda by AgnesRated ★ 4.0
 BrooklynRated ★ 4.0 BrooklynRated ★ 4.0
 Before SunsetRated ★ 4.0 Before SunsetRated ★ 4.0
 The Florida ProjectRated ★ 5.0 The Florida ProjectRated ★ 5.0
 Life is FruityRated ★ 4.0 Life is FruityRated ★ 4.0
 The Hunger GamesRated ★ 3.5 The Hunger GamesRated ★ 3.5
 Laurence AnywaysRated ★ 4.0 Laurence AnywaysRated ★ 4.0
 Little Miss SunshineRated ★ 4.0 Little Miss SunshineRated ★ 4.0
 Billy ElliotRated ★ 3.5 Billy ElliotRated ★ 3.5
 Crouching Tiger, Hidden DragonRated ★ 5.0 Crouching Tiger, Hidden DragonRated ★ 5.0
 The Motorcycle DiariesRated ★ 3.5 The Motorcycle DiariesRated ★ 3.5
 A Chinese Odyssey Part One: Pandora's BoxRated ★ 5.0 A Chinese Odyssey Part One: Pandora's BoxRated ★ 5.0