Movies
Ratings
136 The Face ReaderRated ★ 3.0 The Face ReaderRated ★ 3.0
 The Imitation GameRated ★ 4.5 The Imitation GameRated ★ 4.5
 Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.0 Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.0
 InsurgentRated ★ 4.5 InsurgentRated ★ 4.5
 RenoirRated ★ 3.5 RenoirRated ★ 3.5
 Big EyesRated ★ 2.5 Big EyesRated ★ 2.5
 WhiplashRated ★ 4.0 WhiplashRated ★ 4.0
 Modern TimesRated ★ 4.5 Modern TimesRated ★ 4.5
 Schindler's ListRated ★ 4.0 Schindler's ListRated ★ 4.0
 Gone GirlRated ★ 4.0 Gone GirlRated ★ 4.0
 Jimmy's HallRated ★ 3.5 Jimmy's HallRated ★ 3.5
 Rent-a-CatRated ★ 3.0 Rent-a-CatRated ★ 3.0
 Yoshino's Barber ShopRated ★ 4.0 Yoshino's Barber ShopRated ★ 4.0
 The Day After TomorrowRated ★ 3.0 The Day After TomorrowRated ★ 3.0
 Miracle in Cell No. 7Rated ★ 1.0 Miracle in Cell No. 7Rated ★ 1.0
 The Matrix ReloadedRated ★ 4.5 The Matrix ReloadedRated ★ 4.5
 Harry Potter and the Deathly Hallows Part IIRated ★ 1.0 Harry Potter and the Deathly Hallows Part IIRated ★ 1.0
 FrozenRated ★ 4.0 FrozenRated ★ 4.0
 August RushRated ★ 3.5 August RushRated ★ 3.5
 Sherlock Holmes: A Game of ShadowsRated ★ 3.5 Sherlock Holmes: A Game of ShadowsRated ★ 3.5