Movies
Ratings
144
WhiplashRated ★ 4.5
Inglourious BasterdsRated ★ 4.0
TrainspottingRated ★ 5.0
DemonicRated ★ 3.0
AnnabelleRated ★ 4.0
The Blair Witch ProjectRated ★ 3.5
The ConjuringRated ★ 4.0
OculusRated ★ 3.5
PaprikaRated ★ 4.0
Jin Roh The Wolf BrigadeRated ★ 4.5
The Usual SuspectsRated ★ 5.0
The Incredible HulkRated ★ 4.0
Moonrise KingdomRated ★ 4.0
The IllusionistRated ★ 4.0
A Chinese Odyssey Part One: Pandora's BoxRated ★ 5.0
Red DragonRated ★ 4.5
JawsRated ★ 4.0
American History XRated ★ 4.5
FrozenRated ★ 4.0
Who are You?Rated ★ 4.5