Movies
Ratings
90
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 5.0
Captain America: Civil WarRated ★ 4.5
Between Calmness and PassionRated ★ 3.5
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 4.0
Il MareRated ★ 4.0
The Beauty InsideRated ★ 3.5
FrozenRated ★ 4.5
Harry Potter and the Deathly Hallows Part IRated ★ 3.5
The HolidayRated ★ 3.5
Captain America: The First AvengerRated ★ 4.0
GravityRated ★ 3.0
300Rated ★ 3.5
GladiatorRated ★ 3.5
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 3.0
Harry Potter and the Sorcerer s StoneRated ★ 3.5
Mission: Impossible IIRated ★ 4.0
Mamma Mia!Rated ★ 4.5
Beauty and the BeastRated ★ 3.5
Moulin Rouge!Rated ★ 4.0
The Hobbit: The Battle of the Five ArmiesRated ★ 4.5