Movies
Ratings
385 A Single SparkRated ★ 4.0 A Single SparkRated ★ 4.0
 Dancer in the DarkRated ★ 5.0 Dancer in the DarkRated ★ 5.0
 Dante's PeakRated ★ 3.5 Dante's PeakRated ★ 3.5
 The WrestlerRated ★ 4.0 The WrestlerRated ★ 4.0
 Fly Away HomeRated ★ 4.0 Fly Away HomeRated ★ 4.0
 The Jungle BookRated ★ 2.5 The Jungle BookRated ★ 2.5
 Transparent: Tribute To A Sad GeniusRated ★ 3.5 Transparent: Tribute To A Sad GeniusRated ★ 3.5
 HellcatsRated ★ 3.0 HellcatsRated ★ 3.0
 The HelpRated ★ 4.5 The HelpRated ★ 4.5
 The Hurt LockerRated ★ 3.5 The Hurt LockerRated ★ 3.5
 The MummyRated ★ 4.0 The MummyRated ★ 4.0
 Dances with WolvesRated ★ 4.0 Dances with WolvesRated ★ 4.0
 The Mummy ReturnsRated ★ 3.5 The Mummy ReturnsRated ★ 3.5
 Men in Black IIRated ★ 3.5 Men in Black IIRated ★ 3.5
 CarsRated ★ 3.5 CarsRated ★ 3.5
 The HangoverRated ★ 3.5 The HangoverRated ★ 3.5
 Toy Story 2Rated ★ 4.0 Toy Story 2Rated ★ 4.0
 Cars 2Rated ★ 2.5 Cars 2Rated ★ 2.5
 The Hangover Part IIRated ★ 3.0 The Hangover Part IIRated ★ 3.0
 The Passion of the ChristRated ★ 2.5 The Passion of the ChristRated ★ 2.5