Movies
Ratings
155
DreamgirlsRated ★ 4.0
Cinema ParadisoRated ★ 5.0
Nowhere to HideRated ★ 3.5
Cool RunningsRated ★ 4.0
GravityRated ★ 3.5
As Good As It GetsRated ★ 5.0
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 4.0
Pulp FictionRated ★ 3.5
In the Mood for LoveRated ★ 4.0
Star Wars: Episode VI - Return of the JediRated ★ 5.0
Edward ScissorhandsRated ★ 4.5
LeonRated ★ 5.0
The Way HomeRated ★ 3.5
OldboyRated ★ 5.0
Peppermint CandyRated ★ 5.0
ShrekRated ★ 3.5
Legends of the FallRated ★ 5.0
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
Whisper of the HeartRated ★ 4.0
E.T. the Extra-TerrestrialRated ★ 4.5