Movies
Ratings
80
ChicagoRated ★ 5.0
AtonementRated ★ 5.0
BeetlejuiceRated ★ 5.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 5.0
The Red ShoesRated ★ 5.0
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 4.0
The SeagullRated ★ 5.0
District 9Rated ★ 3.5
Hedwig and the Angry InchRated ★ 4.5
Harry Potter and the Goblet of FireRated ★ 5.0
Corpse BrideRated ★ 4.5
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet StreetRated ★ 5.0
Fifty Shades of GreyRated ★ 3.5
CloserRated ★ 4.5
Miss BaekRated ★ 5.0
The HousemaidRated ★ 3.0
LeonRated ★ 5.0
A Frozen FlowerRated ★ 4.0
You Are the Apple of My EyeRated ★ 3.5
Black SwanRated ★ 5.0