Movies
Ratings
77
My Love, Don't Cross That RiverRated ★ 4.0
Kamome DinerRated ★ 3.5
Born to Be BlueRated ★ 4.0
The WailingRated ★ 3.0
WarcraftRated ★ 3.5
The HandmaidenRated ★ 3.0
The LobsterRated ★ 4.0
10 Things I Hate About YouRated ★ 3.5- Les MisérablesRated ★ 3.0
A Single ManRated ★ 3.5
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 3.5
Easy ARated ★ 3.5
Slumdog MillionaireRated ★ 4.0
La Vie en RoseRated ★ 4.0
Don't Cry for Me, SudanRated ★ 3.5
Hana and AliceRated ★ 3.0
School of RockRated ★ 3.0
New WorldRated ★ 3.0
SecretRated ★ 3.0
BoyhoodRated ★ 1.0