Movies
Ratings
214
AssassinationRated ★ 4.5
The Classified FileRated ★ 3.5
WhiplashRated ★ 4.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.5
The Imitation GameRated ★ 3.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.0
Mean GirlsRated ★ 3.0
A Moment to RememberRated ★ 3.0
I Am SamRated ★ 3.5
Maundy ThursdayRated ★ 3.5
Billy ElliotRated ★ 4.0
HerRated ★ 3.0
The Way HomeRated ★ 3.5
TitanicRated ★ 4.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 3.5
Harry Potter and the Goblet of FireRated ★ 3.5
Pride & PrejudiceRated ★ 3.5
MulanRated ★ 4.0
The OthersRated ★ 4.0
Minority ReportRated ★ 4.5