Movies
Ratings
389
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.5
WhiplashRated ★ 4.5
SyrianaRated ★ 4.0
SelmaRated ★ 4.0
La La LandRated ★ 5.0
The Big SwindleRated ★ 3.5
Finding Mr. DestinyRated ★ 2.5
Kung Fu Panda 2Rated ★ 3.0
NightcrawlerRated ★ 4.0
SpotlightRated ★ 4.5
Steve JobsRated ★ 3.5
Architecture 101Rated ★ 3.5
AssassinationRated ★ 3.0
A Hard DayRated ★ 3.5
Doctor StrangeRated ★ 4.0
Silver Linings PlaybookRated ★ 4.0
RatatouilleRated ★ 4.0
After LifeRated ★ 4.5
ZootopiaRated ★ 4.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 5.0