Movies
Ratings
301
Castaway on the MoonRated ★ 5.0
The Lost World: Jurassic ParkRated ★ 4.0
Jurassic ParkRated ★ 5.0
Jackie BrownRated ★ 4.0
Kill Bill : Vol. 2Rated ★ 5.0
LolitaRated ★ 4.0
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the BombRated ★ 4.0
Eyes Wide ShutRated ★ 4.0
G.I. JaneRated ★ 3.5
Kingdom of HeavenRated ★ 3.5
The HostRated ★ 3.5
OkjaRated ★ 3.5
Back to the FutureRated ★ 5.0
In the Mood for LoveRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 3.0
Billy ElliotRated ★ 4.0
The Phantom of the Opera at the Royal Albert HallRated ★ 3.0
Toy StoryRated ★ 5.0
Toy Story 3Rated ★ 5.0
The Bourne SupremacyRated ★ 3.0