Movies
Ratings
209
A Taxi DriverRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 3.0
Children of MenRated ★ 4.0
ElysiumRated ★ 3.0
Kingdom of HeavenRated ★ 4.0
Planet of the ApesRated ★ 3.5
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.5
The Hitman's BodyguardRated ★ 3.0
The Hurt LockerRated ★ 4.0
Tomorrow I Will Date With Yesterday's YouRated ★ 4.0
Way Back HomeRated ★ 4.0
Starship TroopersRated ★ 4.0
Mr. GoRated ★ 1.5
Enemy at the GatesRated ★ 4.0
The Battleship IslandRated ★ 0.5
Billy Lynn's Long Halftime WalkRated ★ 3.0
Prince of Persia: The Sands of TimeRated ★ 3.0
Along with the Gods: The Two WorldsRated ★ 2.5
Schindler's ListRated ★ 5.0
Japan SinksRated ★ 1.5