Movies
Ratings
287
A Chinese Ghost StoryRated ★ 3.5
TitanicRated ★ 3.5
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.0
Purple NoonRated ★ 3.5
Last Tango in ParisRated ★ 3.0
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.0
The Usual SuspectsRated ★ 4.0
ZootopiaRated ★ 3.0
Spirited AwayRated ★ 3.0
Train to BusanRated ★ 4.0
Phantom DetectiveRated ★ 3.5
I Wish I Had a WifeRated ★ 3.5
As Good As It GetsRated ★ 3.5
Blue JasmineRated ★ 3.5
The TerminalRated ★ 3.5
GattacaRated ★ 3.5
The Phantom of the Opera at the Royal Albert HallRated ★ 3.5
I Am LoveRated ★ 3.5
In the Mood for LoveRated ★ 4.5
The Butterfly EffectRated ★ 4.5