Movies
Ratings
19 Avengers: Age of UltronRated ★ 5.0 Avengers: Age of UltronRated ★ 5.0
 The Imitation GameRated ★ 4.0 The Imitation GameRated ★ 4.0
 WhiplashRated ★ 2.0 WhiplashRated ★ 2.0
 VeteranRated ★ 4.0 VeteranRated ★ 4.0
 Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 3.0 Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 3.0
 The AttorneyRated ★ 4.0 The AttorneyRated ★ 4.0
 MasqueradeRated ★ 5.0 MasqueradeRated ★ 5.0
 I Saw the DevilRated ★ 4.0 I Saw the DevilRated ★ 4.0
 Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 4.0 Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 4.0
 3 IdiotsRated ★ 5.0 3 IdiotsRated ★ 5.0
 SnowpiercerRated ★ 3.0 SnowpiercerRated ★ 3.0
 The Face ReaderRated ★ 4.0 The Face ReaderRated ★ 4.0
 AssassinationRated ★ 5.0 AssassinationRated ★ 5.0
 Miracle in Cell No. 7Rated ★ 4.0 Miracle in Cell No. 7Rated ★ 4.0
 InterstellarRated ★ 3.5 InterstellarRated ★ 3.5
 Inside OutRated ★ 4.5 Inside OutRated ★ 4.5
 Begin AgainRated ★ 3.0 Begin AgainRated ★ 3.0
 Mad Max: Fury RoadRated ★ 3.0 Mad Max: Fury RoadRated ★ 3.0
 The WolverineRated ★ 5.0 The WolverineRated ★ 5.0