Movies
Ratings
19
A Violent ProsecutorRated ★ 5.0
MasqueradeRated ★ 3.5
Ashes of Time ReduxRated ★ 3.5
Ode to My FatherRated ★ 4.0
Nureyev & Friends: A Gala TributeRated ★ 3.5
5 Centimeters Per SecondRated ★ 4.0
Henri HenriRated ★ 3.5
Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 3.5
The Berlin FileRated ★ 3.5
New WorldRated ★ 3.5
1789 : Les Amants de la BastilleRated ★ 3.5
UpRated ★ 4.0
Begin AgainRated ★ 4.0
Avengers: Age of UltronRated ★ 3.0
Inside OutRated ★ 3.0
Belle & SebastianRated ★ 3.0
How to Train Your DragonRated ★ 2.5
The PrestigeRated ★ 3.5
The Hunger GamesRated ★ 3.0