Movies
Ratings
40
FreeheldRated ★ 4.0
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 3.5
White ChicksRated ★ 3.5
Along with the Gods: The Two WorldsRated ★ 4.0
The Truman ShowRated ★ 4.0
Below Her MouthRated ★ 3.5
Blue Is The Warmest ColorRated ★ 4.5
The HandmaidenRated ★ 4.5
71: Into the FireRated ★ 2.5
My Annoying BrotherRated ★ 2.5
The Cat ReturnsRated ★ 4.5
Secret SunshineRated ★ 3.5
Wallace & Gromit: The Best of Aardman AnimationRated ★ 4.0
Home AloneRated ★ 4.0
TangledRated ★ 4.0
Harry Potter and the Order of the PhoenixRated ★ 3.5
Confidential AssignmentRated ★ 3.5
Train to BusanRated ★ 4.5
Night at the MuseumRated ★ 3.5
The Terror LiveRated ★ 3.5