Movies
Ratings
35
12 Years a SlaveRated ★ 5.0
8 MileRated ★ 4.0
The MartianRated ★ 4.0
The Social NetworkRated ★ 5.0
V for VendettaRated ★ 5.0
Fermat's RoomRated ★ 4.0
The Silence of the LambsRated ★ 5.0
Phone BoothRated ★ 5.0
Shutter IslandRated ★ 5.0
American PsychoRated ★ 5.0
Ocean's ElevenRated ★ 5.0
The Blind SideRated ★ 5.0
Haikyu!! The Movie: Ending and BeginningRated ★ 5.0
SecretRated ★ 5.0
The Butterfly EffectRated ★ 5.0
IdentityRated ★ 5.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 5.0
Harry Potter and the Sorcerer s StoneRated ★ 5.0
The IntouchablesRated ★ 5.0
MementoRated ★ 5.0