Movies
Ratings
471
FridaRated ★ 3.5
The Deer HunterRated ★ 4.5
Kramer vs. KramerRated ★ 4.0- Sophie's ChoiceRated ★ 4.5
Out of AfricaRated ★ 4.5
The Bridges of Madison CountyRated ★ 4.0
The HoursRated ★ 4.5
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate EventsRated ★ 4.5
Mamma Mia!Rated ★ 3.5
HookRated ★ 3.5
HamletRated ★ 4.0
The House of the SpiritsRated ★ 5.0
White FangRated ★ 4.0- AliveRated ★ 4.0
Great ExpectationsRated ★ 4.0
Before SunriseRated ★ 4.0
Before SunsetRated ★ 4.0
Before MidnightRated ★ 4.0
Seymour: An IntroductionRated ★ 4.0
The Unbearable Lightness of BeingRated ★ 5.0