Movies
Ratings
18
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 5.0
Becoming JaneRated ★ 5.0
Life of PiRated ★ 1.0
The GuardianRated ★ 1.0
About TimeRated ★ 4.0
The Bank JobRated ★ 4.0
Love Wind Love SongRated ★ 1.5
How to Train Your DragonRated ★ 1.5
R2B: Return to BaseRated ★ 2.0
ColombianaRated ★ 2.0
Shutter IslandRated ★ 2.0
WALL-ERated ★ 2.0
Summer WarsRated ★ 5.0
Slumdog MillionaireRated ★ 4.5
A Long VisitRated ★ 5.0
Nodame Cantabile: The Movie IRated ★ 2.5
The ChorusRated ★ 4.5
12 Angry MenRated ★ 4.0