Movies
Ratings
270
Valerian and the City of a Thousand PlanetsRated ★ 5.0
Train to BusanRated ★ 4.5
One DayRated ★ 5.0
Peter PanRated ★ 4.0
The Princess Diaries 2: Royal EngagementRated ★ 4.5
Whatcha Wearin'?Rated ★ 4.5
A Chinese Ghost StoryRated ★ 5.0
Monsters UniversityRated ★ 4.0
SnowpiercerRated ★ 4.0
The Garden of WordsRated ★ 4.0
The Danish GirlRated ★ 5.0
Confessions of a ShopaholicRated ★ 4.0
Slumdog MillionaireRated ★ 5.0
13 Going on 30Rated ★ 3.5
50 First DatesRated ★ 5.0
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
OseamRated ★ 5.0
The HandmaidenRated ★ 4.5
GattacaRated ★ 5.0
The Truman ShowRated ★ 5.0