Movies
Ratings
50
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.5
The Day After TomorrowRated ★ 4.5
The Great GatsbyRated ★ 5.0
SullyRated ★ 4.0
Men in BlackRated ★ 3.5
2012Rated ★ 4.5
The Usual SuspectsRated ★ 4.5
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 4.0
Asura: The City of MadnessRated ★ 2.0
Minority ReportRated ★ 5.0
Infernal AffairsRated ★ 4.0
Pacific RimRated ★ 5.0
Tae Guk Gi: The Brotherhood of WarRated ★ 0.5
The Sixth SenseRated ★ 5.0
FuryRated ★ 5.0
The RevenantRated ★ 5.0
The Yellow SeaRated ★ 5.0
Moulin Rouge!Rated ★ 4.0
District 9Rated ★ 4.0
LeonRated ★ 5.0