Movies
Ratings
54
The Sound of MusicRated ★ 5.0
Source CodeRated ★ 3.5
WhiplashRated ★ 5.0
Bruce AlmightyRated ★ 5.0
The Usual SuspectsRated ★ 5.0
The MatrixRated ★ 5.0
Home AloneRated ★ 3.0
School of RockRated ★ 4.0
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 3.0
Mamma Mia!Rated ★ 5.0
Life of PiRated ★ 5.0
X-Men: First ClassRated ★ 4.0
TwentyRated ★ 3.5
Spider-ManRated ★ 4.0
The Maze RunnerRated ★ 3.5
MoanaRated ★ 4.0- Take OffRated ★ 3.0
The Face ReaderRated ★ 3.0
Edge of TomorrowRated ★ 4.0
Spirited AwayRated ★ 3.5