Movies
Ratings
121
Angus, Thongs and Perfect SnoggingRated ★ 5.0
InterstellarRated ★ 5.0
Ice Age: Continental DriftRated ★ 4.0
Ice Age: The MeltdownRated ★ 4.0
The Hunger GamesRated ★ 5.0
The A-TeamRated ★ 4.0
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 5.0
Princess MononokeRated ★ 5.0
TroyRated ★ 4.0
The NeighborsRated ★ 4.5
Finding Mr. DestinyRated ★ 4.5
The Matrix RevolutionsRated ★ 4.5
The Great GatsbyRated ★ 5.0
Wallace & Gromit: The Best of Aardman AnimationRated ★ 5.0
The HousemaidRated ★ 4.0
Save the Green Planet!Rated ★ 2.5
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 4.0
GravityRated ★ 4.0
WantedRated ★ 4.5
The MummyRated ★ 4.0