Movies
Ratings
88
FrenzyRated ★ 4.0
Strangers on a TrainRated ★ 4.0
PsychoRated ★ 5.0
The Hurt LockerRated ★ 4.0
MoneyballRated ★ 4.0
Secret SunshineRated ★ 4.0
Night and DayRated ★ 4.0
There Will Be BloodRated ★ 5.0
King KongRated ★ 3.0
Rise of the Planet of the ApesRated ★ 3.0
Inglourious BasterdsRated ★ 4.0
The Kid with a BikeRated ★ 5.0
VertigoRated ★ 5.0
Rear WindowRated ★ 5.0
The VillageRated ★ 4.0
The MachinistRated ★ 3.0
Man of VendettaRated ★ 3.0
UnbreakableRated ★ 4.0
Red DragonRated ★ 4.0
MiseryRated ★ 4.0