Movies
Ratings
63
Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - The Laughing ManRated ★ 5.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 5.0
The Lion KingRated ★ 4.5
FrozenRated ★ 5.0
WhiplashRated ★ 4.5
Begin AgainRated ★ 5.0
If OnlyRated ★ 3.5
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 3.5
HerRated ★ 4.0
Princess MononokeRated ★ 4.5
DeadpoolRated ★ 4.5
Inside OutRated ★ 5.0
New WorldRated ★ 5.0
Howl's Moving CastleRated ★ 5.0
TangledRated ★ 4.0
The Theory of EverythingRated ★ 4.5
The Butterfly EffectRated ★ 5.0
The Dark Knight RisesRated ★ 5.0
All About My WifeRated ★ 4.5
Minority ReportRated ★ 5.0