Movies
Ratings
164
Princes and PrincessesRated ★ 4.0
Crayon Shin-chan: The Adult Empire Strikes BackRated ★ 4.5
Crayon Shin-chan: Intense Battle! Robo Dad Strikes BackRated ★ 4.0
My Neighbor TotoroRated ★ 4.5
PearlRated ★ 3.5
The SadnessRated ★ 3.0
Call Me by Your NameRated ★ 4.5
Sympathy for Mr. VengeanceRated ★ 3.5
The Truman ShowRated ★ 4.5
Come and SeeRated ★ 4.0
Everything Everywhere All at OnceRated ★ 4.0
CocoRated ★ 4.0
ElementalRated ★ 4.5
IncantationRated ★ 3.5
WhiplashRated ★ 4.5
White: The Melody of the CurseRated ★ 3.0
InceptionRated ★ 4.0
MementoRated ★ 4.0
Kill BoksoonRated ★ 3.5
Suzume Locking Up the DoorsRated ★ 2.5