Movies
Ratings
1559
Crimes and MisdemeanorsRated ★ 5.0
The Passion of Joan of ArcRated ★ 5.0
The Lusty MenRated ★ 5.0
ShadowsRated ★ 5.0
Mikey and NickyRated ★ 5.0
Midnight in the Garden of Good and EvilRated ★ 5.0
The Great SilenceRated ★ 3.5
Café LumièreRated ★ 5.0
Flowers of ShanghaiRated ★ 4.5
The Boys from FengkueiRated ★ 5.0
Dust in the WindRated ★ 5.0
Good Men, Good WomenRated ★ 4.5
A City of SadnessRated ★ 5.0
Goodbye South, GoodbyeRated ★ 5.0
DishonoredRated ★ 4.0
Mighty AphroditeRated ★ 4.0
ManhattanRated ★ 3.5
YoyoRated ★ 3.0
Manhattan Murder MysteryRated ★ 4.5
To Sleep So as to DreamRated ★ 2.5