Movies
Ratings
332
AlpinistRated ★ 5.0
1987: When the Day ComesRated ★ 4.0
The HandmaidenRated ★ 3.5
Annabelle: CreationRated ★ 3.0
The MimicRated ★ 2.0
The Bourne IdentityRated ★ 4.0
The Darjeeling LimitedRated ★ 4.5
Meet Joe BlackRated ★ 4.5- SamsaraRated ★ 3.5
Taare Zameen ParRated ★ 4.0
The LunchboxRated ★ 4.0
Becoming Who I WasRated ★ 5.0- Karl Lagerfeld Sketches His LifeRated ★ 4.0
Born into BrothelsRated ★ 4.0
George Harrison: Living in the Material WorldRated ★ 4.0
RatatouilleRated ★ 4.0
SkyfallRated ★ 4.0
SupersonicRated ★ 4.5
In the Mood for LoveRated ★ 4.0
Les Misérables in Concert: The 25th AnniversaryRated ★ 4.0